Rok 2018


1.12.2018
 

Sestřičky Buffynka a Bazinka :-)

19.11.2018
 

První sníh je tady!A sněžilo i v Českých Budějovicích :-)

Bannie

8.11.2018
 

Další várka fotek našich už 3,5 měsíčních prcků :-)

Boogie
Bastien s kamarádkou Sindy

Barchi

Buddy
a Baily

4.11.2018
 

S Bazinkou jsme vyrazily na menší procházku s brášky Andíkem a Baxíkem

1.11.2018
 

Bazinka v podzimním zátiší :-)

25.10.2018


Štěňátka jsou na světě už 3 měsíce! Pozdrav posílá Bannie (vlevo) a Berrinka

  

16.10.2018
 

Holky si užívají babí léto u vody, Bazinka plave!

15.10.2018

S ovečkami jsou Barchinka i Bastík velcí kamarádi :-)

14.10.2018
 

Další štěňátka zdraví z nových domovů :)

BoogieBannieBarchiBuffy BaxterBria a Buddy
  

13.10.2018
 

Lucky - tatínek našich "Béček" opět zářil ve výstavním kruhu, a to přímo na Evropské výstavě psů ve Varšavě, kde vyhrál třídu pracovní. No posuďte sami, není on úžasný? 

9.10.2018
 

Sestřičky Bazinka s Buffynkou na procházce v Brně :-)

 
3.10.2018
 

Máme tu další pozdravy od štěňátek. Všichni jsou už dokonale zabydlení a mají se čile k světu. Moc děkuji všem rodinám za jejich dokonalou péči i zpravodajství o tom, jak se štěňátkům daří. 

Buffynka

Banninka
Bastík

25.9.2018
 
Prckové už se pomalu zabydlují v nových domovech, první pozdravy posílají:
 
 Bannie

Baily

Barchi

22.9.2018
 

Máme za sebou týden plný loučení. Ve středu odjel do nového domova k Českým Budějovicím jako první chlapeček s modrou stužkou Baily, ve čtvrtek zamířila k novým rodinám štěňátka rovnou tři - tyrkysový Bastík odjel na Vysočinu do Jiratic, růžová kytičková holčička Barchinka k Litomyšli a žlutá Buffynka zamířila do Brna.

V pátek se s námi rozloučila vínová holčička Bannie, která odjela do Českých Budějovic, a fialová holčička Blueberry, která bude bydlet v Hodoníně. V sobotu odjel do Třebíče šedý chlapeček Baxík a také červená holčička Bria do Brna. 

S maminkou už nám tu zůstal pouze zelený chlapeček Buddýsek a naše paní domácí Bazinka, tak jsme se vydali ukázat prckům poprvé pořádnou vodu :-).


Buddýsek hrdina na břehu :-)

20.9.2018 
 

Je definitně rozhodnuto! Naši smečku rozšíří naše prostorově i hlasově nejvýraznější holčička s růžovou stužkou Bazooka :-). 

 
18.9.2018

Výbavička pro štěňátka je na světě!
 
 
15.9.2018
 
Štěňátka si užívají poslední dny spolu s maminkou. Už mají protáhlé čumáčky a dlouhá ouška, takže pomalu začínají vypadat jako malí flatíci. No s těmi oušky spíše jako malí kokříci :-). Zkušeně už baští suché granulky, mají za sebou třetí odčervení a v pondělí je byla zkontrolovat paní veterinářka, naočkovala je a načipovala. Všichni byli moc stateční. 


Jinak jsou to pěkní ďáblíci, máme co dělat, abychom je udrželi pohromadě a především mimo záhonky, jsou to totiž ohromní zahradníci :-). Také objevili pískoviště a to je teprve sranda :-). Na všechny fotografie z posledních týdnů se můžete podívat zde.
 
 
12.9.2018
 

Všechna štěňátka našla své milující domovy a už za týden se nám pomalu začnou rozutíkat po celé republice. Doufám, že se budou mít u všech budoucích majitelů krásně a budou jim dělat jenom samou radost.

Kluci - zleva Bastien, Baily, Buddy a Baxter

Holky - zleva Bria, Barchi, Bannie, Blueberry, Boogie, Bazooka a Buffy

9.9.2018
 
Přináším také čerstvé info z výstavního kruhu. O víkendu se v Brně konala dvoudenní klubová výstava retrieverů, kde zářili tatínci obou našich vrhů. V sobotu se stal klubovým vítězem a poté vůbec nejlepším jedincem v plemeni otec "B" vrhu Lucky. V neděli se stal vítězem naopak otec "Áček" Levis. My si ty tatínky prostě umíme vybrat :-).
 
Caci's Dark Chocolate of Love "Lucky" - V1, CAC, CC, Klubový vítěz, BOB
 
Susedalens Remington Sendero "Levis" - V1, CAC, CC, Vítěz Eliotu
 
Naši CHS reprezentoval v neděli Andy. Sice dostal známku VD, nicméně má pěkný posudek - typický zástupce rasy, dobré proporce hlavy a těla, dostatečné přední úhlení, správné zadní úhlení, vyrovnaná hřbetní linie, hluboký hrudník, dobrý pohyb, dnes ne nejlepší srst, dobrý temperament.
 
Andy Shine of Night
 
7.9.2018
 
Ze štěňátek rostou dokonalí aportéři. Dummíka nosí jako profíci a bažantí křídlo zrovna tak :-). Jsem nadšená, jaké mají úžasné vlohy.
 
 

5.9.2018

Máme za sebou mnoho návštěv, ať už dětských nebo i psích. Svou návštěvou nás poctil také Astonek z prvního vrhu, který se za námi přijel podívat až z Plzně, a ze Zlína přijela také Missi. Moc ráda jsem naše odchované děti viděla, majitelům děkuji za vzornou péči. Na fotkách Astonek, s Missinkou bohužel žádnou fotku nemám.

 
3.9.2018
 

Socializace je na denním pořádku :-)  

30.8.2018
 
Štěňátka oslavila pátý týden života, takže byl nejvyšší čas na další portrétky a postojovky. Mrknout na ně můžete zde. Venku už pěkně řádí a krásně si hrají s hračkami, psí návštěvy se jich ale ještě dost bojí. Aktuálně štěňátka zkouší, na co všechno mají zoubky :-). Všechny fotky z předchozího týdne naleznete zde.
 
 
27.8.2018
 
To focení je ale namáhavé :-)
 
 
24.8.2018
 
Další týden uběhl jako voda,  a tak mají štěňátka své první postojovky. Všichni byli při focení naprosto úžasní. Všechny fotky naleznete zde.
 
 
20.8.2018
 

První pokus o společnou fotku :-)

18.8.2018
 
Panička si nedá říct, pořád musí štěňátka fotit. Takže mají všichni opět nové aktuální portrétky :-).
 
 
15.8.2018
 
Štěňátka jsou na světě tři týdny, a tak byl nejvyšší čas začít je zvykat na venkovní prostředí. Zatím jsou venku dost nejistí, ale brzy se určitě otrkají a budou pořádně řádit. Jinak už si spolu všichni celkem pěkně hrají, vrtí ocáskem a sem tam se ozve i zavrčení :-). Nožičky se jim ještě často podlamují, ale každým dnem je jejich chůze jistější a stabilnější.
 
Poprvé štěňátka vyzkoušela také kašičku, protože mlíčko už jim moc nestačí, takže nám začne éra upatlaných miminek, než se naučí pořádně kultivovaně papat :-). Více fotek z třetího týdne jejich života naleznete zde.
 
S budoucími majiteli jsme dali dohromady jména štěňátek. Jaké stužce ale bude patřit které jméno, to ještě uvidíme :-). Nicméně jedno je jisté, a to, že štěňátka opět půjdou do rodin po celé republice. Ale tentokrát jich snad zůstane i více v našem blízkém okolí.
 
Pro 2 holčičky a 1 chlapečka hledáme stále ty správné milující majitele, kteří ze štěňátka udělají právoplatného člena své rodiny. 
 
 
8.8.2018
 
Už je to dva týdny, co se štěňátka narodila. Každým dnem teď pozorujeme velké pokroky, neboť prckové se začínají stavět na nožičky a ťapat po bedýnce. Pomalu se jim také rozlepují očička, takže konečně vypadají jako malá štěňátka a ne jako ti nemotorní krtečci. Když jsou nespokojení, umí se i ozvat, a to celkem hlasitě :-). Začíná jich být plná bedýnka. První chlapeček už překročil váhu jednoho kilogramu a ostatní ho pomalu dohánějí. Mají za sebou první odčervování a stříhání drápků. Více fotek z druhého týdne jejich života naleznete v nové albu na rajčeti zde.
 
Některá štěňátka ještě vyhlíží své budoucí majitele!
 
 
1.8.2018
 
Štěňátka oslavila 1. týden života! Zatím jsou strašně moc hodní, celé dny jenom spinkají a papají, takže o nich téměř nevíme. Maminka se od nich nehne ani na krok, stále je krmí a vzorně jim masíruje bříška.
 
Kluci (podle velikosti :-))


Holky
 
28.7.2018
 
Všichni už mají také svoje první portrétky, mrkněte na rajče do fotogalerie ;-)
 
 
25.7.2018
 
Dnes jsme na svět přivítali úžasných 11 štěňátek, a to 4 statné chlapečky a 7 nádherných holčiček! Všechna štěňátka se mají čile k světu, maminka o ně vzorně pečuje. Někteří pejskové i fenečky na svoje budoucí majitele ještě čekají. Veškeré informace o našich štěňátkách naleznete zde. Fotky pak budou postupně přibývat na rajčeti.
 
 
23.7.2018

Štěňátka očekáváme každým dnem. Držte nám palce!
 

 
18.7.2018
 

Přípravy se blíží ke konci, máme vše nachystáno, porodní bednu zabydlenou, tak teď už jen přečkat poslední týden. Narození štěňátek očekáváme už kolem 25. července!

13.7.2018
 
Ebby 50. den březosti.
 
 
5.7.2018
 

Pár aktuálních fotek naší budoucí mamči. Většinu času trávíme u vody.

28.6.2018
 
Jsme za polovinou! Dnes 35. den březosti, Ebby už se začíná pěkně kulatit :-)
 
 
18.6.2018
 
Budeme mít štěňátka!
Dnešní kontrolní ultrazvuk ukázal, že se o prázdninách opravdu můžeme těšit na štěňátka. Maminkou bude naše milovaná Ebby, tatínkem úžasný Lucky. Více informací o vrhu "B" naleznete zde. A jak to vypadá u Ebby se štěňátky v bříšku se můžete podívat zde :-). Pokud byste měli o štěňátko z naší chovatelské stanice zájem, neváhejte nás kontaktovat. Přijímáme rezervace! 
 
 
10.6.2018
 
Andy se poctivě připravuje na zkoušky.
 

 
6.6.2018
 
A zatímco netrpělivě očekáváme vrh "B", tatínek našich "Áčkových" štěňátek Levis si "odskočil" na výstavu do rodného Švédska, kde předvedl své kvality a stal se ŠVÉDSKÝM ŠAMPIONEM! Je teprve druhým flatíkem v Česku, který se může pyšnit tímto titulem. Moc gratulujeme!
 
 
26.5.2018
 
Máme nakryto!
Poslední květnový víkend jsme vyrazili směr Frýdek-Místek za úžasným Luckym užít si trochu té květnové romantiky :-). Jestli byla naše cesta úspěšná, uvidíme za necelý měsíc.
 
 
A jelikož u Frýdku bydlí také naše odchovaná Abbynka, nemohli jsme si nechat ujít malou návštěvu :-).
 
 
13.5.2018
 
Naše letošní výstavní bilance je prostě neuvěřitelná! Čtvrtá výstava v řadě a opět vítězství ve třídě a k tomu nejlepší dospělá fena. A jelikož se má v nejlepším přestat, byla to pro letošek i výstava poslední, neboť hárání tu bude asi co nevidět a my se tak budeme moci podruhé zaměřit na štěňátka :-). 
 

Klubová výstava KCHLS Humpolec - rozhodčí Anna Bogucka (PL)
Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída pracovní) - V1, CAC, Vítěz kraje Vysočina

5.5.2018
 
Pozdrav posílá také Airuška :-)
 
 
30.4.2018
 

Missinka vyrazila na klubovou výstavu retrieverů a ve velké konkurenci obdržela známku "výborná". Moc gratulujeme!

Klubová oblastní výstava retrieverů Kelč - rozhodčí Madelene Rainey (IRL)
Artemis Shine of Night "Missi" (třída otevřená) - Výborná

26.4.2018
 

Naše děti z vrhu "A" oslavily už 2. narozeniny! Přejeme jim do dalších let všechno nejlepší a hlavně to zdravíčko.

Abbynka

Otárek

Agátka

Bertička

15.4.2018


Dnes Ebby oslavila už 5. narozeniny! Pořád je to ale stejný blázínek jako za mlada  :-).

7.4.2018
 

Andy nám pomalu dospívá v pořádného psa :-)

 
30.3.2018
 

Jaro je konečně tu!

6.3.2018
 

Letošní zima stála za to. Všichni jsme si ji náležitě užili :-).


24.2.2018
 
Myslela jsem si, že výsledek z Nitry jen tak nepřekonáme, ale naše spanilá jízda pokračuje! V neděli 18. února jsme vyrazily na národní výstavu do Bratislavy. Paní rozhodčí rozdávala jedno VD za druhým, z fen pouze 3 získaly výbornou. A Ebby byla mezi nimi! Porazila soupeřku ve třídě šampionů a poté se stala i nejkrásnější fenou vůbec a získala titul Vítěz Slovenska. V závěrečném běhu pak zvítězila také nad psy a obdržela titul BOB, tedy nejlepší jedinec v plemeni!
        Odpoledne jsme se pak zúčastnily závěrečných soutěží, kde kromě nás nastoupilo za VIII. FCI skupinu dalších 10 jedinců. A Ebby byla vybrána mezi 5 nejlepších. Ocenění ale dostali nakonec jenom 3, mezi kterými už jsme chyběly, ale i tak je to pro nás zatím nejkrásnější výsledek vůbec :-). 
 
NVP Bratislava - rozhodčí Viera Vítková (SK)
Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída šampionů) - V1, CAC, Vítěz Slovenska, BOB
 
Posudek: Dobrá velikost, dobrá síla kostry, dobrá hlava, dobré zaúhlení, dobrá mechanika pohybu, slabší temperament, výborný pohyb.
 

Naše výprava :-)

 
20.2.2018
 
A dobré zprávy zdaleka nekončí! Dnes Andymu dorazily výsledky RTG a opět jsou vynikající. Již třetí naše "mimčo" má kyčle a lokty prosté dysplazie. Máme obrovskou radost a moc majitelům blahopřejeme!
 
Andy Shine of Night - HD: A, ED: 0
 

 
12.2.2018
 

O víkendu jsme si udělaly výlet na dvoudenní výstavu do Nitry. Na Slovensko jsme vyrazily teprve podruhé, ale musím říct, že na ně budeme vzpomínat opět jenom v dobrém, přesněji řečeno v tom nejlepším :-). Tajně jsem doufala, že by si Ebby ziskem CACe mohla dokončit slovenského šampiona krásy, ale náš konečný výsledek naprosto předčil moje očekávání.
            Ebby se v sobotu představila poprvé ve třídě šampionů a kromě CACe získala mezi vítězkami ostatních tříd také svůj první CACIB a následně i BOS, čímž se stala nejlepší fenou v plemeni!! 
            K naší radosti Ebby tento dokonalý výsledek zopakovala i v neděli! Po absolvování pouhých dvou výstav na Slovensku se tak oficiálně může pyšnit titulem "Slovenský šampion krásy" a navíc se stává také čekatelem mezinárodního šampiona krásy a slovenského grandšampiona.

Sobota - rozhodčí Eva Felszéghyová (SK)
Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída šampionů) - V1, CAC, CACIB, BOS
=> šampion SK

Neděle - rozhodčí Miloš Kašpar (CZ)
Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída šampionů) - V1, CAC, CACIB, BOS

Posudek sobota: Elegantní fenka, dobrý typ, velmi pěkná hlava, dlouhý suchý krk, pevný rovný široký hřbet, výborně nasazený a nesený ocas, vynikající zaúhlení, prostorný hrudník, silné končetiny a výborné postavení, vynikající osrstění, výborná povaha.

Posudek neděle: Dobrá kostra, dobrý typ, ušlechtilá hlava, tmavě hnědé oko, dobrá hruď, hřbetní linie rovná a pevná, správné zaúhlení, dobrý pohyb, dobrá srst, dobrá prezentace a předvedení.
18.1.2018
 
Nový rok je tu a s ním i pozdravy od našich dětí :-).
 
Astonek

 
Berťule

 

CHS Shine of Night

Třebíč (kraj Vysočina) +420 725 738 701 shine-of-night@email.cz
Vytvořeno službou Webnode