Informace o nás

Jsme jednou z mezinárodně chráněných chovatelských stanic na Vysočině zaměřenou na chov flat coated retrieverů. K plemenu flat coated retrievera jsme se dostali na jaře roku 2013, kdy jsme po smrti naší fenky zlatého retrievera "Nessie" začali uvažovat nad pořízením dalšího pejska, který by zahnal náš smutek a který by nám dělal společnost v dobrém i ve zlém. Až nakonec zvítězil flat. Což bylo, myslím, to nejlepší rozhodnutí, jaké jsme mohli učinit :-).
 
Navštívili jsme proto chovatelskou stanici Bohemian Ariston a při návštěvě jsme si vybrali klidnější fenečku s červenou mašličkou. Podle paní chovatelky takzvanou “rozvážnou Stáňu”, podle rodokmenu Ebony Kiss Bohemian Ariston, pro nás jednoduše "Ebby". Z rozvážné fenečky se ovšem vyklubal pěkný divoch. Ačkoliv jsme neměli žádné výstavní ambice, zkusili jsme v září 2013 naši první výstavu a byli jsme úspěšní. To nám dodalo chuť s Ebby pokračovat a i na dalších výstavách se naše holčička neztratila a získala své první CACe :-). Na jaře 2015 úspěšně složila zkoušky OVVR, což nám zlehka přiblížilo také pracovní stránku retrieverů a hlavně jsme tak přivítali první chovnou fenu v naší chovatelské stanici, jelikož zdravotní výsledky vyšly také nejlépe, jak mohly!
 
Do tajů chovatelství jsme naplno pronikli na jaře roku 2016, kdy jsme odchovali naše úplně první štěňátka, čímž jsme se seznámili s veškerými radostmi a starostmi, které jsou s chovatelstvím spjaty. A zároveň jsme našli spoustu nových přátel v rodinách našich odchovaných štěňátek.
 
V následujících letech jsme s Ebby složili další lovecké zkoušky, neboť to je právě to, co Ebby ohromně baví a naplňuje. A také jsme se vrátili do výstavního kruhu, ve kterém Ebby získala své první šampionáty krásy a ve kterém neskutečně září dodnes. 
 
V létě 2018 se naše chovatelská stanice rozrostla o dalších 11 štěňátek, přičemž holčička s růžovou stužkou Bazooka zůstala doma, aby rozšířila naši smečku. Věříme, že nás čeká ta nejlepší společná budoucnost :-).
 

CHS Shine of Night

Třebíč (kraj Vysočina) +420 725 738 701 shine-of-night@email.cz
Vytvořeno službou Webnode