Informace o nás

Jsme jednou z mezinárodně chráněných chovatelských stanic na Vysočině zaměřenou na chov flat coated retrieverů. K plemenu flat coated retrievera jsme se dostali na jaře roku 2013, kdy jsme po smrti naší fenky zlatého retrievera "Nessie" začali uvažovat nad pořízením dalšího pejska, který by zahnal náš smutek a který by nám dělal společnost v dobrém i ve zlém. Zvažovali jsme více plemen, opět zlatého retrievera i ostatní plemena retrieverů, až nakonec zvítězil flat. Což bylo, myslím, to nejlepší rozhodnutí, jaké jsme mohli učinit :-).
                              
            Navštívili jsme proto chovatelskou stanici Bohemian Ariston a při návštěvě jsme si vybrali klidnější fenečku s červenou mašličkou. Podle paní chovatelky takzvanou “rozvážnou Stáňu”, podle rodokmenu Ebony Kiss Bohemian Ariston, nebo-li "Ebby". Z rozvážné fenečky se ovšem vyklubal pěkný divoch. Ačkoliv jsme neměli žádné výstavní ambice, zkusili jsme v září 2013 naši první výstavu a byli jsme úspěšní. To nám dodalo chuť s Ebby pokračovat a i na dalších výstavách se naše holčička neztratila a získala své první CACe :-). Na jaře 2015 úspěšně složila zkoušky OVVR, což nám zlehka přiblížilo také pracovní stránku retrieverů, které bychom se chtěli nadále věnovat.
 
              Do tajů chovatelství jsme plně pronikli na jaře roku 2016, kdy jsme odchovali naše úplně první štěňátka, čímž jsme se seznámili s veškerými radostmi a starostmi, které jsou s chovatelstvím spjaty. V současné době bychom se chtěli věnovat spíše pracovní stránce, ale doufáme, že někdy v budoucnu se k nám štěňátka zase vrátí :-).
 

CHS Shine of Night

Třebíč (kraj Vysočina) +420 725 738 701 shine-of-night@email.cz
Vytvořeno službou Webnode