ROK 2019

25.7.2019
 
Dnes je to přesně rok, co se narodila štěňátka z našeho druhého vrhu. Přejeme všem našim úžasným "Béčkům" do dalších let jen to nejlepší! Přidávám pár aktuálních fotek našich oslavenců :)
 
Bazooka
Bannie
Boogie
Buffy
Barchi
 
5.7.2019
 
Baxík dnes reprezentoval naši chovatelskou stanici na Klubové výstavě retrieverů v Kelči. Od váženého a velmi přísného pana rozhodčího ze Švédska obdržel známku "Velmi dobrá" a umístil se na krásném třetím místě v početně obsazené třídě. Moc gratulujeme!

Klubová výstava RK CZ Kelč - rozhodčí p.  Hans Rosenberg (SWE)
Baxter Shine of Night (třída mladých) - VD3   
 
 
25.6.2019
 
Přináším další úžasné zprávy! Ebby zazářila o víkendu na mezinárodní výstavě v Brně, kde vyhrála téměř vše, co se dalo :-). Stala se nejlepším jedincem v plemeni a v závěrečných soutěžích poté postoupila do užšího výběru mezi 6 nejkrásnější zástupců VIII. FCI skupiny. Tímto vítězstvím se Ebby stala také mezinárodním šampionem krásy, tudíž splnila nejvyšší metu, které mohla ve výstavním světě dosáhnout.
 
Intercanis Brno - rozhodčí p. Jaroslav Matyáš (SK)
Ebony Kiss Bohemian Ariston (tř. pracovní) - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB


 
22.6.2019
 
Pozdrav posílají Bannie a Buddy
 
 
 
20.6.2019

Máme to černé na bílém - historicky první junior šampion v naší chovatelské stanici!
 
 
8.6.2019

První červnový pátek jsme s Ebby a Bazi vyrazily na mezinárodní výstavu psů do slovenské Nitry. S Ebby jsme měly za cíl zkusit doběhat slovenského grandšampiona krásy a Bazi jsme nakonec vzaly s sebou také, ať zakusí atmosféru na přeplněném výstavišti. Flatíků bylo přihlášeno pouze 12, ale zato s velkou mezinárodní účastí. Kromě nás totiž přijeli flatíci z Dánska z jedné z nejznámějších chovatelských stanic, a pak také fenky z Německa. Naše holky se mezi nimi ale vůbec neztratily. Třída mladých fen byla jako vždy nejvíce obsazenou. Bazi se i tentokrát moc líbila, ale poprvé našla přemožitelku a skončila druhá (z pěti) hned za dánskou fenkou. A Ebby splnila vše, co měla. Získala potřetí v řadě CAC ve třídě šampionů a navíc přidala také titul CACIB. Na Slovensku se jí vždy dařilo, takže tentokrát si zaslouženě odvezla diplom za Slovenského grand šampiona krásy. 

MVP Nitra - rozhodčí Gabriela Ridarčíková (SK)
Bazooka Shine of Night (tř. mladých) - Výborná 2
Ebony Kiss Bohemian Ariston (tř. šampionů) - V1, CAC, CACIB => GrandCH SK
 
 
26.5.2019

Další nádherná výstavní sobota je za námi. Tentokrát jsme měli zastoupení veliké, neboť výstavy se zúčastnili rovnou tři "Béčka", a to Bazi, Buffy a Bax. Konkurence byla opět vysoká, posuzování hodně zdlouhavé a na flatíky velké vedro, ale i tak si všichni vedli skvěle. Baxík skončil ve velké konkurenci čtvrtý, Buffynka při své premiéře ve třídě mladých získala od paní rozhodčí krásný posudek a má před sebou slibnou budoucnost, jakmile více dospěje. No a Bazi je vyspělá až až :-), tudíž opět porazila všechny okolo a potřetí v řadě obsadila první místo. Ačkoliv s výstavami začala teprve před čtrnácti dny, prozatím s nimi může také skončit, jelikož tímto třetím vítězstvím splnila všechny podmínky pro udělení titulu Junioršampion ČR.

Klubová výstava RK CZ Brno Žebětín - rozhodčí Ann Ch. Johansson (SWE)
Bazooka Shine of Night (tř. mladých) - Výborná 1, CAJC => JCH CZ 
Buffy Shine of Night (tř. mladých) - Výborná
Baxter Shine of Night (tř. mladých) - Výborný 4

Bax

Buffy
Bazi

13.5.2019
 
Máme za sebou naprosto neuvěřitelný víkend! Vyrazily jsme do Humpolce na klubovou a speciální výstavu retrieverů KCHLS, kde se Bazi představila poprvé ve třídě mladých. Konkurence byla obrovská, celkem 10 přihlášených fen ve třídě mladých jak v sobotu, tak i v neděli, navíc Bazi byla úplně nejmladší ze všech, tudíž jsme nějaké velké ambice neměly, spíše jsme vyrazily sbírat zkušenosti. Bazi se ale ostatních konkurentek vůbec nezalekla a v kruhu se předvedla naprosto perfektně, takže zaslouženě třídu mladých fen vyhrála. Získala svůj první titul CAJC, dále titul Klubový vítěz mladých a poté porazila i nejlepšího mladého psa a získala titul BOJ (Best of Junior). Odpoledne se tedy mohla předvést i v závěrečných soutěžích, kde běhala s vítězi ostatních plemen retrieverů a opět zvítězila, čímž se stala vůbec nejkrásnějším mladým psem celé výstavy!

V neděli jsme nastoupily do kruhu znovu. Byla velká zima a pršelo celý den, takže jsme si přály, ať už nás pan rozhodčí posoudí a můžeme jet hned domů. Cesta domů se ale nekonala, protože Bazi svůj úspěch zopakovala a navíc se stala v pouhých 9 měsících nejlepší fenou mezi flaty, kdy porazila také všechny dospělé fenky. Ani slovy se nedá popsat, jak moc jsem na tu moji holčičku pyšná! O takovém začátku výstavní kariéry se nám ani nesnilo. Před rokem se vítězem stala Ebby, letos Bazi, tak uvidíme, co nám přinese příští rok... :-)
 
Klubová výstava retrieverů - rozhodčí Ingrid Grill (AT)
Bazooka Shine of Night (tř. mladých) - V1, CAJC, Klubový vítěz mladých, BOJ a BIS JUNIOR! => čekatel Junioršampiona ČR
 
Speciální výstava retrieverů - rozhodčí p. Alessandro Zeppi (ITA)
Bazooka Shine of Night (tř. mladých) - V1, CAJC, BOJ, BOS
 
 
V neděli se výstavy zúčastnil také Baxík. Ve velké konkurenci (rovněž deseti psů) si vyběhal známku výborná. Moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších nejen výstavních aktivit!
 
Speciální výstava retrieverů - rozhodčí p. Alessandro Zeppi (ITA)
Baxter Shine of Night (třída mladých) - Výborný
 

Bazi a Bax
 
1.5.2019
 
Holky si užívaly slunečné dny u vody :-)
 
Bazi musí ještě trochu potrénovat :-)
 
28.4.2019
 
Lucky (tatínek našeho "B" vrhu) se na Slovensku zúčastnil výstavy tamního retriever klubu a posbíral tam snad vše, co mohl. Tak doufám, že "Béčka" budou také tak šikovná a úspěšná :-)
 
Caci's Dark Chocolate of Love - CAC, Klubový vítěz, BOB, BIS pracovní, BIS II
 
26.4.2019
 
Štěňátka z vrhu "A" slaví už 3. narozeniny! 
 
Přejeme jim vše nejlepší a hlavně zdraví, protože všechno ostatní už ve svých milujících rodinách mají :-).
 
 
20.4.2019
 
Sestřičky Bazi, Buffy a Bria se sešly na procházce v Brně
 
 
15.4.2019
 
Ebby oslavila 6. narozeniny!!!
 

13.4.2019
 
Také Baily má za sebou svoji výstavní premiéru. V sobotu se zúčastnil mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích a reprezentoval naši CHS nejlépe, jak mohl. Moc blahopřejeme!
 
MVP České Budějovice - rozhodčí Eva Felzséghyová (SK)
Baily Shine of Night (třída dorostu) - Velmi nadějný 1

Posudek: 
7 měsíců, správný typ, pěkná hlava, nůžky, rovný hřbet, správná srst, korektní úhlení, výborný pohyb

 
6.4.2019
 
Po téměř roční štěňátkovské pauze se Ebby vrátila do výstavního kruhu. Moc mě těší, že ačkoliv je na ní mateřství odchovaných jednadvaceti štěňat přeci jenom patrné, stále se může měřit s těmi nejlepšími. A co víc, její úžasná soustředěnost a naše sehranost v kruhu mě naplňuje. A za týden České Budějovice, kde se představí naše omladina :-)
 
NVP Ostrava - rozhodčí p. Radim Kašpar
Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída vítězů) - V1, CAC -> čekatel grandšampiona ČR 
 
Posudek: fena výborného typu i rámce, velmi pěkná fenčí hlava, pěkná hřbetní linie, korektní přední i zadní úhlení, dobrá hloubka hrudníku, pěkný pohyb, výborné předvedení
 
Bazi pomalu přichází aportování na chuť. A jelikož nám počasí přálo, tak si vyzkoušela také vůbec první aport kachny z vody.
 
"Béčka" oslavila 8 měsíců, takže opět přidávám pár fotek
Po téměř roční štěňátkovské pauze se Ebby vrátila do výstavního kruhu. Moc mě těší, že ačkoliv je na ní mateřství odchovaných jedenadvaceti štěňat přeci jenom patrné, stále se může měřit s těmi nejlepšími. A co víc, ta její úžasná soustředěnost a naše sehranost v kruhu, to prostě neomrzí :-)
 
NVP Ostrava - rozhodčí p. Radim Kašpar
Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída vítězů) - V1, CAC
=> čekatel grandšampiona ČR 
 
Posudek: Fena výborného typu i rámce, velmi pěkná fenčí hlava, pěkná hřbetní linie, korektní přední i zadní úhlení, dobrá hloubka hrudníku, pěkný pohyb, výborné předvedení
 
 
30.3.2019
 
Bazi pomalu přichází aportování na chuť. A jelikož nám počasí přálo, tak si vyzkoušela také vůbec první aport kachny z vody.
 
 
25.3.2019
 
"Béčka" oslavila 8 měsíců, takže opět přidávám pár fotek :-)
 
Baily                                                                       Bastien
 
Bannie                                                     Bluty (Blueberry)
 
 
27.2.2019

Ačkoliv jsme v minulém roce absolvovaly s Ebby pouze tři výstavy na Slovensku, díky jejím úžasným výsledkům se jí podařilo dostat na krásné třetí místo mezi flatíky v rámci celoroční soutěže o výstavně nejúspěšnějšího jedince.
 
 
10.2.2019
 
Máme za sebou několik vycházek s našimi odchovánky, tak přidávám pár fotek. Počasí nám sice moc nepřálo, i tak si to ale flatíci náležitě užili.

Baxík

Andy

Bax a Bazi
Bria
Bazi a Bria
 
3.2.2019
 
Další z našich štěňátek má za sebou výstavní premiéru. A to Buffynka, která zářila na výstavě v Brně. Ačkoliv byla Buffy nejmladší, s paničkou Lenkou to v kruhu nádherně zvládly a ve velké konkurenci se vůbec neztratily. Moc blahopřejeme!
 
Mezinárodní výstava psů Brno - rozhodčí Mateja Tomašič (SLO)
Buffy Shine of Night (třída dorostu) - Velmi nadějná 4
 
 
25.1.2019
 

Štěňátka z vrhu "B" jsou na světě už půl roku a rostou nám jako z vody :-)

BannieBoogie

BaziBastík

A pozdravy posílají také na naše "Áčkové" děti:

Aireen

Missi                                                                              Aston
 
Berta

18.1.2019
 
Cvičíme, cvičíme...
 

13.1.2019
 
Jak jinak začít nový rok než Hanáckou národní výstavou v Brně. Tentokrát jsme vyrazili ve složení Baxík, Andy a Bazinka. Oba naši prckové si tak mohli poprvé vyzkoušet atmosféru velké výstavy a byli naprosto úžasní. Ve třídě štěňátek získali moc pěkné posudky a pochvalu od paní rozhodčí. Také Andy byl v kruhu krásně soustředěný a nádherně stál, takže jsme z něj byli všichni nadšení. Nicméně paní rozhodčí tento názor nesdílela, no, stane se :-).
        Během dne nás na výstavišti navštívila také Buffynka, aby se trochu rozkoukala, jelikož ji výstavní premiéra čeká už za necelý měsíc. Užili jsme si krásný den, s Bazi jsme ještě odpoledne zkusily zabojovat o nejlepší štěně celé výstavy, což se nám sice nepovedlo, ale alespoň jsme se proběhly v závěrečném kruhu s ostatními štěňátky a načerpaly další cenné zkušenosti.
 
Hanácká národní výstava psů Brno - rozhodčí Ludmila Fintorová (SK)
Baxter Shine of Night (třída štěňat) - Velmi nadějný 2
Andy Shine of Night (třída otevřená) - Velmi dobrý 2
Bazooka Shine of Night (třída štěňat) - Velmi nadějná 1
 
Baxík
Andy
Bazinka
Bazi v odpoledních soutěžích
Buffy, Bazi, Bax

CHS Shine of Night

Třebíč (kraj Vysočina) +420 725 738 701 shine-of-night@email.cz
Vytvořeno službou Webnode